Page Popup (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Font Size
ja: フォントサイズ

en: Text Color
ja: 文字色

en: Background Color
ja: 背景色

en: Active
ja: アクティブ

en: Configuration saved.
ja: 設定が保存されました。

en: User Interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Condition
ja: コンディション

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Top left
ja: 左上

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Choose layout
ja: レイアウトの選択

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Message body
ja: メッセージ本文

en: Popup Settings
ja: ポップアップの設定

en: Visibility Conditions
ja: 表示条件

en: Visibility Condition
ja: 表示条件
