Page Popup (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Weight
oc: Pes

en: Center
oc: Centre

en: Name
oc: Nom

en: Text Color
oc: Color del tèxte

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Active
oc: Actiu

en: Configuration saved.
oc: Configuracion enregistrada.

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Choose layout
oc: Causir una mesa en pagina

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
