Page Popup (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Weight
hi: मान

en: Center
hi: मध्य

en: Name
hi: नाम

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: ID
hi: आईडी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Configuration saved.
hi: विन्यास सहेजा गया !

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Condition
hi: अवस्था

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Visibility Conditions
hi: दृश्यता की स्थिति

en: Visibility Condition
hi: दृश्यता स्थिति
