Page Popup (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Weight
it: Peso

en: Center
it: Centro

en: Name
it: Nome

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Active
it: Attivo

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Inactive
it: Inattivo

en: Condition
it: Condizione

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Visibility Conditions
it: Condizioni di visibilità

en: Visibility Condition
it: Condizione di visibilità
