Page Popup (8.x-1.5) - en to kk translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Enable
kk: Қосылған

en: Disable
kk: Сөндіру

en: Weight
kk: Салмағы

en: Center
kk: Орта

en: Name
kk: Аты

en: Active
kk: Белсенді

en: Configuration saved.
kk: Конфигурация сақталды.
