Pagedesigner Block Adaptable (2.2.4) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Block settings
ja: ブロックの設定

en: Select
ja: 選択

en: Offset
ja: オフセット

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Bundles
ja: バンドル

en: Display the view as a block.
ja: ブロックとしてビューを表示します。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)
