Pagedesigner Block Adaptable (4.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Select
pt: Selecionar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Display the view as a block.
pt: Mostrar a vista como um bloco.

en: Items per page
pt: Itens por página
