Pagedesigner Block Adaptable (4.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Select
fr: Sélectionner

en: Offset
fr: Décalage

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Bundles
fr: Types

en: Display the view as a block.
fr: Afficher la vue en tant que bloc.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: @view: @display
fr: @view : @display

en: Checkboxes
fr: Cases à cocher

en: Bundle filter
fr: Filtre de paquet
