Pagerer (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Pages
da: Sider

en: Item
da: Element

en: Cancel
da: Annullér

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Preview
da: Gennemse

en: Default:
da: Standard:

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: Configure
da: Konfigurér

en: Create
da: Opret

en: Separator
da: Skilletegn

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Items
da: Overskrifter

en: Width
da: Bredde

en: General
da: Generelt

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Last
da: Sidste

en: center
da: centreret

en: left
da: venstre

en: right
da: højre

en: First
da: Første

en: Style
da: Typografi

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Text strings
da: Tekststrenge

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: First item
da: Første punkt

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current page
da: Nuværende side

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: Current page title
da: Nuværende sidetitel

en: First page
da: Første side
