Pagerer (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Item
id: Barang

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Links
id: Tautan-tautan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Preview
id: Pratinjau

en: Display
id: Tampilan

en: n/a
id: t/t

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Create
id: Buat

en: Separator
id: Pemisah

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Items
id: Item

en: Width
id: Lebar

en: General
id: Umum

en: Basic
id: Dasar

en: Last
id: Terakhir

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: First
id: Pertama

en: Style
id: Gaya

en: Standard
id: Standar

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: First item
id: Pokok pertama

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Current page title
id: Judul halaman saati ini

en: of @total
id: dari @total

en: …
id: ...
