Paid Ads (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Payer
id: Pembayar

en: Type
id: Jenis

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: Edit
id: Sunting

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Client ID
id: ID Klien

en: Amount
id: Jumlah

en: Owner
id: Pemilik

en: Method
id: Metode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Changed
id: Berubah

en: Live
id: Langsung

en: Bundle
id: Bundel

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Boolean value
id: Nilai boolean

en: Use field label: @display_label
id: Pakai bidang label: @display_label
