Panelizer (8.x-5.0-alpha3) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Custom
it: Personalizzato

en: Contexts
it: Contesti

en: Context
it: Contesto

en: Set as default
it: Imposta come predefinito

en: Current user
it: Utente corrente

en: Update and save
it: Aggiorna e salva

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Revert to default
it: Ritorna al predefinito
