Panels (8.x-3.0-alpha11) - en to hr translation catalogue (83 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: Weight
hr: Težina

en: Center
hr: Centar

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Background
hr: Pozadina

en: Path
hr: Putanja

en: Region
hr: Regija

en: Menu
hr: Izbornik

en: Teaser
hr: Mamac

en: Text
hr: Tekst

en: Error
hr: Greška

en: Panels
hr: Paneli

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Left side
hr: Ljeva strana

en: Right side
hr: Desna strana

en: Bottom
hr: Dno

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Left sidebar
hr: Lijevi stupac

en: Right sidebar
hr: Desni stupac

en: Contains
hr: Sadrži

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Width
hr: Širina

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: General
hr: Općenito

en: Method
hr: Metoda

en: Other
hr: Ostalo

en: Text color
hr: Boja teksta

en: List type
hr: Tip liste

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Plain
hr: Obični

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Change
hr: Promijeni

en: Empty
hr: Prazno

en: Style
hr: Stil

en: Standard
hr: Standardno

en: Storage
hr: Spremnik

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Mini panels
hr: Mini paneli

en: Context
hr: Kontekst

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Add new rule
hr: Dodaj novo pravilo

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: No blocks in this region
hr: Nema blokova u ovoj regiji

en: In code
hr: U kôdu

en: Region settings
hr: Postavke regije

en: Fixed width
hr: Fiksna širina

en: Basic styles
hr: Osnovni stilovi

en: Panel region
hr: Panel područje

en: Panel pane
hr: Panel pano

en: Weight for @block block
hr: Težina @block bloka
