Panels (8.x-3.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (109 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Weight
ro: Greutate

en: Center
ro: Centru

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Layout
ro: Prezentare

en: Error
ro: Eroare

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: panels
ro: panouri

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Middle column
ro: Coloana din mijloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Two column
ro: Două coloane

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: o zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Contains
ro: Conține

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Width
ro: Lățime

en: Method
ro: Metodă

en: Other
ro: Altele

en: Text color
ro: Culoare text

en: List type
ro: Tip listă

en: Arguments
ro: Argumente

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Plain
ro: Simplu

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Change
ro: Modificare

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Fixed
ro: Fix

en: Empty
ro: Gol

en: Style
ro: Stil

en: Flexible
ro: Flexibil

en: Storage
ro: Depozitare

en: No style
ro: Fără stil

en: No caching
ro: Fără caching

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Change layout
ro: Schimbați aspectul

en: Available
ro: Disponibil

en: Mini panels
ro: Mini panouri

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: 1 year | @count years
ro[0]: un an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: o săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Columns
ro: Coloane

en: Single column
ro: Coloană singură

en: CSS code
ro: cod CSS

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: Column
ro: Coloană

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: 1 month | @count months
ro[0]: o lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Row
ro: Rând

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: Invalid input
ro: Intrare nevalidă

en: - All -
ro: - Toate -

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Add column
ro: Adaugă coloană

en: Add column to left
ro: Adaugă coloană la stânga

en: Add column to right
ro: Adaugă coloană la dreapta

en: Region settings
ro: Setări regiune

en: Region title
ro: Titlul regiunii

en: Update and preview
ro: Actualizează și vizualizează

en: No rules
ro: Fără reguli

en: Basic styles
ro: Stiluri de bază

en: Builders
ro: Constructori

en: Row class
ro: Clasă rând

en: Columns: 1
ro: Coloane: 1

en: Columns: 3
ro: Coloane: 3

en: Weight for @block block
ro: Greutatea blocului @block

en: Panes
ro: Panouri

en: No lock
ro: Fără blocaje

en: Lock type
ro: Tip blocaj

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului
