Panels (8.x-3.0-alpha6) - en to kn translation catalogue (66 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: 1 hour | @count hours
kn[0]: ೧ ಗಂಟೆ
kn[1]: @count ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 day | @count days
kn[0]: ೧ ದಿನ
kn[1]: @count ದಿನಗಳು

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Uncategorized
kn: ಅವರ್ಗೀಕೃತ

en: Plain
kn: ಸರಳ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Layouts
kn: ಲೇಔಟ್‍ಗಳು

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: 1 year | @count years
kn[0]: ೧ ವರ್ಷ
kn[1]: @count ವರ್ಷಗಳು

en: 1 week | @count weeks
kn[0]: ೧ ವಾರ
kn[1]: @count ವಾರಗಳು

en: 1 min | @count min
kn[0]: ೧ ನಿಮಿಷ
kn[1]: @count ನಿಮಿಷಗಳು

en: 1 sec | @count sec
kn[0]: ೧ ಸೆಕೆಂಡ್
kn[1]: @count ಸೆಕೆಂಡ್ ಗಳು

en: No title
kn: ಯಾವುದೆ ಶೀರ್ಷಿಕೆ ಇಲ್ಲ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Panel
kn: ಫಲಕ

en: Fixed width
kn: ಅಗಲವು ಸ್ಥಿರವಾಗಿದೆ
