Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Anchor
da: Anker

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Posted by
da: Oprettet af

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Picture
da: Billede

en: Content type
da: Indholdstype

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Desc
da: Faldende

en: Day
da: Dag

en: User login
da: Log ind

en: Square
da: Kvadrat

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Full
da: Fuld

en: Browse
da: Gennemse

en: author
da: forfatter

en: Caption
da: Undertekst

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Featured
da: Anbefalet

en: About
da: Om

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarsel

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Allowed extensions
da: Tilladte udvidelser

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: All content
da: Alt indhold

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
da: Adskil endelser med mellemrum eller komma og udelad punktummet.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Wide
da: Bred

en: Administer files
da: Administrér filer

en: Media type
da: Medie type

en: No files selected.
da: Ingen filer valgt.

en: Install demo content
da: Installér demoindhold

en: Responsive image style
da: Responsivt billedformat

en: Responsive image style: @responsive_image_style
da: Responsivt billedformat: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
da: Vælg et responsivt billedformat.

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Configure Responsive Image Styles
da: Konfiguration af responsive billedformater

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal
