Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to hi translation catalogue (71 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Links
hi: लिंक

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Help
hi: मदद

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Anchor
hi: एंकर

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Picture
hi: चित्र

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: Day
hi: दिन

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Square
hi: वर्ग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Full
hi: पूरा

en: author
hi: लेखक

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Video
hi: वीडियो

en: Standard
hi: मानक

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Apply
hi: लागू करें

en: Editor
hi: संपादक

en: Administrator
hi: प्रशासक

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: About
hi: के बारे में

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Your virtual face or picture.
hi: आपका आभासी चेहरा या तस्वीर।

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: All content
hi: सभी सामग्री

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hi: स्पेस या अल्पविराम से एक्सटेंशन को अलग करे अग्रणी डॉट का उपयोग ना करे .

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Wide
hi: चौड़ा

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू

en: Website feedback
hi: वेबसाइट फीडबैक

en: Max 1300x1300
hi: अधिकतम 1300x1300

en: Max 2600x2600
hi: अधिकतम 2600x2600

en: Max 325x325
hi: अधिकतम 325x325

en: Max 650x650
hi: अधिकतम 650x650

en: Narrow
hi: संकीर्ण
