Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to uk translation catalogue (108 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Categories
uk: Категорії

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Links
uk: Посилання

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Help
uk: Довідка

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Teaser
uk: Анонс

en: Posted by
uk: Додано

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Picture
uk: Зображення

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Off
uk: Вимкнено

en: Custom
uk: Власний

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Demo
uk: Демо

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Desc
uk: Спад

en: Day
uk: День

en: User login
uk: Вхід

en: Square
uk: Квадрат

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Full
uk: Повністю

en: Browse
uk: Огляд

en: author
uk: автор

en: Caption
uk: Підпис

en: Video
uk: Відео

en: Standard
uk: Стандарт

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Editor
uk: Редактор

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Featured
uk: Пов’язане

en: About
uk: Про модуль

en: Restricted
uk: Обмежено

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Landing page
uk: Цільова сторінка

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Allowed extensions
uk: Припустимі розширення

en: Delete file
uk: Видалити файл

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
uk[0]: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
uk[1]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?
uk[2]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?

en: Original size
uk: Початковий розмір

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Columns: 1
uk: Колонки: 1

en: Columns: 3
uk: Колонки: 3

en: Columns: 2
uk: Колонки: 2

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Quarter
uk: Чверть

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Panelizer
uk: Панелайзер

en: Half
uk: Половина

en: Master
uk: Головне

en: Wide
uk: Широкий

en: Administer files
uk: Адміністрування файлів

en: Media type
uk: Тип носія

en: Install demo content
uk: Встановити демо контент

en: Content page
uk: Сторінка зі змістом

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Responsive image style
uk: Адаптивний стиль зображення

en: Responsive image style: @responsive_image_style
uk: Адаптивний стиль зображення: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
uk: Оберіть адаптивний стиль зображення.

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: Configure Responsive Image Styles
uk: Налаштувати адаптивні стилі зображень

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький

en: Use local files for reusable media.
uk: Використовувати локальні файли для багаторазових медіа.

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: File operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з файлами
