Panopoly (8.x-2.0-alpha15) - en to cy translation catalogue (42 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Categories
cy: Categorïau

en: File
cy: Ffeil

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Picture
cy: Darlun

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Day
cy: Dyddiad

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Post date
cy: Dyddiad cofnod

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal

en: Status message
cy: Neges statws
