Panopoly (8.x-2.0-alpha15) - en to fi translation catalogue (93 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: File
fi: Tiedosto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Admin title
fi: Ylläpitäjän otsikko

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Posted by
fi: Lähettäjä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Picture
fi: Kuva

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Day
fi: Päivä

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Square
fi: Neliö

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Full
fi: Kokonainen

en: Browse
fi: Selaa

en: author
fi: kirjoittaja

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Standard
fi: Standardi

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Editor
fi: Editori

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Featured
fi: Esitelty

en: About
fi: Tietoja

en: Restricted
fi: Rajoitettu

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Upload images
fi: Lataa kuvia

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Allowed extensions
fi: Sallitut laajennukset

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

en: Columns: 1
fi: Palstat: 1

en: Columns: 3
fi: Palstat: 3

en: Columns: 2
fi: Palstat: 2

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Responsive image style
fi: Responsiivisen kuvan tyyli

en: Responsive image style: @responsive_image_style
fi: Responsiivisen kuvan tyyli: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
fi: Valitse responsiivisen kuvan tyyli.

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea
