Panopoly Demo (8.x-2.0-alpha15) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Author
pl: Autor

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Teaser
pl: Skrót

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: author
pl: autor

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu
