Panopoly Demo (8.x-2.0-alpha15) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Author
tr: Yazar

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Teaser
tr: Özet

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: Apply
tr: Uygula

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
