Panopoly Media (8.x-2.0-alpha14) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: View
ro: Afişează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Browse
ro: Răsfoire

en: Select
ro: Alege

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Media type
ro: Tip media

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ro: Stil de imagine adaptiv: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
ro: Selectați un stil de imagine adaptiv.

en: Configure Responsive Image Styles
ro: Configurați Stilurile de Imagine Adaptive

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
