Panopoly Widgets (8.x-2.0-alpha15) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Posted by
id: Dikirim oleh

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: Content type
id: Jenis konten

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: author
id: penulis

en: Caption
id: Keterangan

en: Apply
id: Terapkan

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
id: Pisahkan ekstensi berkas dengan spasi atau koma dan jangan tambahkan titik di depannya.

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Asc
id: Urutan turun
