Panopoly Widgets (8.x-2.0-alpha15) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: File
pt: Arquivo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Posted by
pt: Enviado por

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: author
pt: autor

en: Caption
pt: Legenda

en: Apply
pt: Aplicar

en: Post date
pt: Data de publicação

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pt: Separe as extensões com espaço ou vírgula e não inclua ponto final.

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
