Pantheon Decoupled (1.0.0-alpha12) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Article
da: Artikel

en: Comments
da: Kommentarer

en: Comment
da: Kommentar

en: Web services
da: Web-services

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
da: Skriv en kommasepareret liste. F.eks: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
