Pantheon Decoupled (1.0.0-alpha15) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Article
fa: مقاله

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Comment
fa: نظر

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.
