Pantheon Decoupled (1.0.0-alpha6) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Body
es: Cuerpo

en: Article
es: Artículo

en: Comments
es: Comentarios

en: Tags
es: Etiquetas

en: Comment
es: Comentario

en: Web services
es: Servicios web

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
es: Utilice etiquetas para agrupar artículos sobre temas similares en categorías.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
es: Use los <em>artículos</em> para contenido que tenga relevancia temporal como las noticias o las publicaciones en blogs.

en: Media Image
es: Imagen del contenido multimedia

en: Default comments
es: Comentarios predeterminados

en: Allows commenting on content
es: Permite comentar el contenido

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
es: Especifique una lista separada por comas. Por ejemplo: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
