Pantheon Decoupled (1.0.0-alpha7) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל
