Pantheon Decoupled (1.0.0-beta2) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Article
el: Άρθρο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Resources
el: Πηγές

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Code
el: Κωδικός

en: About
el: Περί

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο
