Pantheon Decoupled (1.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Resources
pl: Zasoby

en: Message
pl: Wiadomość

en: Error
pl: Błąd

en: Code
pl: Kod

en: About
pl: O stronie

en: Web services
pl: Usługi web

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Media Image
pl: Obraz

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość
