Pantheon Decoupled (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Article
pt: Artigo

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Test
pt: Testar

en: Message
pt: Mensagem

en: Error
pt: Erro

en: About
pt: Sobre

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pt: Use etiquetas para agrupar artigos, sobre tópicos similares, em categorias.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pt: Utilize <em>artigos</em> para conteúdos onde a data é relevante, como notícias, comunicados de imprensa ou entradas de blogue.

en: Default comments
pt: Comentários predefinidos

en: Allows commenting on content
pt: Permite comentar em conteúdo
