Pantheon Decoupled (1.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: Message
ro: Mesaj

en: Error
ro: Eroare

en: Code
ro: Cod

en: About
ro: Despre

en: Web services
ro: Servicii web

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut
