Pantheon Decoupled (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Resources
uk: Ресурси

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: Error
uk: Помилка

en: Code
uk: Код

en: About
uk: Про модуль

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Media Image
uk: Медіа-зображення

en: Default comments
uk: Коментарі за замовчуванням

en: Allows commenting on content
uk: Дозволяє коментувати матеріали
