Pantheon Decoupled (1.0.0-beta3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Article
de: Artikel

en: Resources
de: Ressourcen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Error
de: Fehler

en: About
de: Über

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
de: Verwenden Sie Schlagwörter, um Artikel zu ähnlichen Themen in Kategorien zusammenzufassen.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
de: Benutzen Sie <em>Artikel</em> für zeitkritische Inhalte wie Nachrichten, Pressemeldungen oder Blogeinträge.

en: Media Image
de: Bild Medium

en: Default comments
de: Standardkommentare

en: Allows commenting on content
de: Kommentieren des Inhalts erlauben
