Pantheon Decoupled (1.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Article
it: Articolo

en: Tags
it: Etichette

en: Resources
it: Risorse

en: Message
it: Messaggio

en: Error
it: Errore

en: Code
it: Codice

en: About
it: Informazioni

en: Web services
it: Web service

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.

en: Default comments
it: Commenti predefiniti

en: Allows commenting on content
it: Permette di commentare i contenuti
