Pantheon Decoupled (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Article
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Resources
ja: リソース

en: Test
ja: テスト

en: Message
ja: メッセージ

en: Error
ja: エラー

en: Code
ja: コード

en: About
ja: アバウト

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。

en: Media Image
ja: メディア画像

en: Default comments
ja: デフォルトのコメント

en: Allows commenting on content
ja: コンテンツへのコメントを許可
