Parade (8.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: Images
da: Billeder

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Image
da: Billede

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Background
da: Baggrund

en: Form ID
da: Formular ID

en: Anchor
da: Anker

en: Text
da: Tekst

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Link text
da: Linktekst

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Minimum height
da: Minimumhøjde

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Color scheme
da: Farvevalg

en: Simple
da: Simpel

en: Source field
da: Kildefelt

en: Form
da: Formular

en: Sections
da: Sektioner

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Button text
da: Knaptekst

en: Locations
da: Lokationer

en: Poll
da: Afstemning

en: Boxes
da: Bokse

en: Text box
da: Tekstboks

en: Confirmation message
da: Bekræftelse

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Add menu link
da: Tilføj menulink

en: Last saved
da: Sidst gemt

en: Not saved yet
da: Ikke gemt endnu
