Parade (8.x-2.0-beta1) - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Images
el: Εικόνες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Image
el: Εικόνα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Form ID
el: ID φόρμας

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Menu
el: Μενού

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Minimum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Simple
el: Απλό

en: Form
el: Φόρμα

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Text box
el: Πλαίσιο κειμένου

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Add menu link
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα
