Parade (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (36 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Image
he: תמונה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Form ID
he: מזהה טופס

en: Anchor
he: עוגן

en: Menu
he: תפריט

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Custom
he: מותאם

en: Published
he: מפורסם

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Authored on
he: בתאריך

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Color scheme
he: סכמת צבעים

en: Simple
he: פשוט

en: Source field
he: שדה המקור

en: Form
he: טופס

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Poll
he: סקר

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Highlighted
he: מובלט

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין
