Parade (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Image
pt: Imagem

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Background
pt: Fundo

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Anchor
pt: Âncora

en: Text
pt: Texto

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: Authored on
pt: Criado em

en: Minimum height
pt: Altura mínima

en: Not published
pt: Não publicado

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Simple
pt: Simples

en: Source field
pt: Campo de origem

en: Form
pt: Formulário

en: Sections
pt: Secções

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Poll
pt: Votação

en: Text box
pt: Caixa de texto

en: Confirmation message
pt: Mensagem de confirmação

en: Highlighted
pt: Destacado

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Add menu link
pt: Adicionar link de menu

en: Last saved
pt: Última gravação

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi gravado
