Parade (8.x-2.0-beta1) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Save
th: บันทึก

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง

en: Form ID
th: รหัสแบบฟอร์ม

en: Menu
th: เมนู

en: Text
th: ข้อความ

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Color scheme
th: ชุดสี

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Poll
th: แบบสำรวจ

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
