Parade (8.x-2.0-beta2) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: Anchor
ar: المرساة

en: Menu
ar: القائمة

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Not found
ar: غير موجود

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Custom
ar: مخصص

en: Published
ar: منشور

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Minimum height
ar: أقل ارتفاع

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Form
ar: النموذج

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Poll
ar: استطلاع رأي

en: Display confirmation message
ar: إظهار رسالة التأكيد

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Confirmation message
ar: رسالة التأكيد

en: Highlighted
ar: مبرز

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
