Parade (8.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Background
fa: زمینه

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Anchor
fa: لنگر

en: Menu
fa: منو

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Minimum height
fa: حداقل ارتفاع

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Simple
fa: ساده

en: Source field
fa: فیلد منبع

en: Form
fa: فرم

en: Layouts
fa: آرایش‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Poll
fa: نظرخواهی

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Last saved
fa: آخرین ذخیره

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است
