Parade (8.x-2.0-beta2) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Image
fi: Kuva

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Background
fi: Tausta

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Menu
fi: Valikko

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Published
fi: Julkaistu

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Authored on
fi: Luotu

en: Minimum height
fi: Vähimmäiskorkeus

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Color scheme
fi: Värivalikoima

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Source field
fi: Lähdekenttä

en: Form
fi: Kaavake

en: Sections
fi: Osiot

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Bundle
fi: Paketti

en: Cover
fi: Kansi

en: Poll
fi: Kysely

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Text box
fi: Tekstilaatikko

en: Confirmation message
fi: Vahvistusviesti

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Add menu link
fi: Lisää valikkolinkki

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu
