Parade (8.x-2.0-beta2) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Images
hr: Slike

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Image
hr: Slika

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Background
hr: Pozadina

en: Form ID
hr: ID obrasca

en: Anchor
hr: Sidro

en: Menu
hr: Izbornik

en: Text
hr: Tekst

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored by
hr: Autor

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Minimum height
hr: Minimalna visina

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Poll
hr: Anketa

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Highlighted
hr: Istaknuto
