Parade (8.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Images
hu: Képek

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Image
hu: Kép

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Background
hu: Háttér

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Anchor
hu: Horgony

en: Menu
hu: Menü

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Not found
hu: Nem található

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Authored by
hu: Szerző

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Not published
hu: Rejtett

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Form
hu: Űrlap

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Classes
hu: Osztályok

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Cover
hu: Borító

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Poll
hu: Szavazás

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Text box
hu: Szövegdoboz

en: Confirmation message
hu: Beküldés utáni üzenet

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Add menu link
hu: Menühivatkozás hozzáadása

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: Inverse
hu: Fordított

en: The user ID of the paragraphs author.
hu: A bekezdés szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: No preview available.
hu: Nem érhető el előnézet.
