Parade (8.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Image
id: Gambar

en: Preview
id: Pratinjau

en: Form ID
id: ID formulir

en: Anchor
id: Jangkar

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Link text
id: Teks tautan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Minimum height
id: Tinggi minimum

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Form
id: Formulir

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: Poll
id: Poling

en: Status message
id: Pesan status

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan
