Parade (8.x-2.0-beta2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
