Parade (8.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: On
uk: Увімкнено

en: Image
uk: Зображення

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Background
uk: Тло

en: px
uk: пікс

en: Form ID
uk: ID форми

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Menu
uk: Меню

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Authored by
uk: Автор

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Authored on
uk: Створено

en: Minimum height
uk: Мінімальна висота

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Color scheme
uk: Схема кольорів

en: Simple
uk: Просте

en: Source field
uk: Поле джерела

en: Form
uk: Форма

en: Sections
uk: Розділи

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Poll
uk: Опитування

en: Boxes
uk: Бокси

en: Text box
uk: Текстовий блок

en: Confirmation message
uk: Повідомлення про підтвердження

en: Highlighted
uk: Виділено

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Add menu link
uk: Додати посилання меню

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: Inverse
uk: Обернено

en: No preview available.
uk: Попередній перегляд недоступний.
